festë BBQ

Një Barbecue komode me miqtë ose familjen, një birrë e ftohtë ose një limonadë e shijshme dhe mot i ngrohtë e me diell, nuk duam të humbasim përvoja të tilla.

BBQ gjithashtu mund të organizohet në një mënyrë të qëndrueshme dhe miqësore me natyrën pa shumë përpjekje. Ka disa këshilla që janë të lehta për t’u zbatuar.
Ka kuptim të sigurohemi që qymyri të vijë nga prodhimi rajonal. Qymyri shpesh importohet nga Afrika dhe Amerika e Jugut, i cili nuk u përftua në mënyrë të qëndrueshme në vendet përkatëse.

Duhet të jetë edhe me benzinë, respekt. nuk përdoren ndezës kimikë. Rekomandohet një ndezje natyrale e zjarrit tuaj në Barbecue.
Sipas mendimit tonë, grilat e njëpërdorshme, të cilat po shfaqen gjithnjë e më shumë nëpër dyqane, duhen shmangur.

Tema më e rëndësishme në një festë Barbecue është e padiskutueshme: ” Çfarë kam në skarë ?”
Është e njohur se ngrënia e tepërt e mishit, veçanërisht mishi që duhet të importohet, është i dëmshëm për mjedisin. Megjithatë, ne nuk shohim ndonjë problem të madh për mjedisin tonë me konsumin e rregulluar dhe rajonal të mishit.
Tani ekziston një përzgjedhje e madhe e shkretëtirave vegjetariane të pjekura në skarë. Edhe perimet e pastra nga skara kanë shije të shijshme, këtu ju rekomandojmë t’i lani perimet paraprakisht me vaj luledielli.

Për të ngrënë kërkohen takëm dhe enë. Për të qenë të qëndrueshëm edhe në këtë fushë dhe për shkak se ndoshta jo të gjithë kanë mjaft enë tavoline të ripërdorshme në dorë, ekzistojnë produktet tona me gjethe palme .Ka shumë për të thënë për përdorimin e pjatave ose tasave të bëra me gjethe palme në festën e ditëlindjes ose në barbekju. Para së gjithash, ju tregoni veten si një mikpritës inovativ dhe mund të vendosni një trend në rrethin tuaj të miqve dhe të rrisni ose promovoni ndërgjegjësimin e tyre mjedisor. Për më tepër, ndjesia e të ngrënit është shumë më e mirë sesa me pjatat plastike konvencionale ose pjatat e kartonit.
Dhe më e mira për të fundit: tashmë është larë!

Produktet e gjetheve të palmës janë të kompostueshme, por mund t’i hidhni edhe në zjarr. Produkti 100% natyral nuk është gjë tjetër veçse një gjethe palme e tharë dhe e shtypur. Gjethi i palmës është shumë i ndezshëm dhe nuk lëshon tym.

Enët e tavolinës njëpërdorimshme nga gjethet e palmës janë ideale edhe për festat e ditëlindjeve të fëmijëve.Këtu do të gjeni një postim emocionues në blog: “Sezoni i Barbecue është i hapur”
Blogu përshkruan temën e “pjekjes së qëndrueshme në skarë” në më shumë detaje. Përveç kësaj, do të tregohet se si funksionon procesi i prodhimit të produkteve tona të gjetheve të palmës.Nëse keni një pyetje në lidhje me një ngjarje më të madhe, ju lutemi përdorni këtë formular kontakti për të kontaktuar. Ne do të jemi të lumtur t’ju bëjmë një ofertë individuale.

Për pyetje të mëtejshme ju lutemi mos hezitoni të na kontaktoni.